עבודה באבטחה, מה חשוב לדעת?

עבודה באבטחה, מה חשוב לדעת? 

בישראל, מטבע המציאות שלה, יש דרישה גבוהה לכוח אדם בתחום האבטחה. בין אם אתם חיילים משוחררים, סטודנטים או סתם אנשים שמחפשים עבודה עם משמעות ואתגרים, עבודה באבטחה יכולה להיות מושלמת עבורכם. 

משרות אבטחה לרוב יכללו שעות עבודה גמישות יותר, תשלום נאה והרבה אקשן. ישנם סוגים שונים של עבודות בתחום האבטחה, כאשר העבודה נושאת אופי פחות רגיש מבחינה ביטחונית, כמו אבטחת מוסדות חינוך, קניונים, מקומות ציבוריים, יישובים, מפעלים ועסקים שונים. מהצד השני, הרגיש יותר, ישנה אבטחת גבולות, אבטחת אישים, אבטחת מטוסים, אבטחת שגרירויות בחו"ל ועוד. 

לפני שאתם קופצים על מודעת ה- "דרושים מאבטחים" הראשונה, חשוב שתבינו איזו משרת אבטחה מתאימה לכם בתנאיה ובדרישותיה. משרות רבות בתחום האבטחה יכולות לכלול עבודה בסופי שבוע, בחגים ובלילות, או דרישות שונות אחרות, כמו למשל לנסוע לחו"ל. התנאים והדרישות ישתנו על פי טיב ואופי התפקיד, כאשר התנאים והדרישות ממאבטח בקניון או במוסד ציבורי, יהיו שונים מאלו של מאבטח אישים או מתקנים רגישים. 

עבודה בתחום האבטחה דורשת רצינות רבה ויכולת לשאת באחריות כבדה. מהות תפקידו של מאבטח היא לדאוג לביטחון של אחרים ולשמור על התנהלות חיים תקינה ורגילה בשטח. לכן אם תרצו לשמש כמאבטחים, רצוי שתבינו את כובד המשקל של התפקיד הזה, ואת האחריות והרצינות שהוא דורש מכם, כמו גם את המוטיבציה והמסירות. 

עבודתם של המאבטחים היא עבודה תובענית, כבדת משקל ואינה פשוטה לביצוע. מדובר בעבודה דינאמית שמשתנה כל העת ודורשת סיכון אישי רב מהמאבטח. מאבטח יכול להיות בעל כל הסעיפים  הנדרשים ובעל עבר קרבי בצבא, אך אם יחסרו לו תכונות קריטיות כמו כושר מנהיגות, ראש גדול, יכולת הסתגלות למצבים משתנים ועוד, הוא עלול שלא להשתלב טוב בתפקיד. 

חברות אבטחה מחפשות כוח אדם איכותי, ומוכנות להשקיע בעובדיהן קורסים והכשרות שונות, תגמולים, מענקים ועוד. חברות אבטחה עשויות לשמש מקפצה לקריירה טובה בתחום הביטחוני, שכן יש בו אפשרויות קידום טובות. יחד עם זאת, חברות האבטחה מציבות תנאים לא מעטים ודרישות שונות מהמועמדים לעבודה, כמו הוצאת תעודת יושר, כושר גופני טוב, עמידה במבחנים מטעם המשטרה, השתתפות בקורסים שונים ועוד. 
צוות אגם אבטחה

בואו נדבר ...