סיור ביטחוני

סיור ביטחוני, מדוע זה כה חשוב? 

שירותי סיור ביטחוני נדרשים על ידי מגוון רחב של לקוחות ולמגוון צרכים, ביניהם הגנת יישובים וכן מיגון לעסקים, מפעלים, מחסנים, בתים פרטיים, שטחים חקלאיים, ועוד. שירותי סיור מצריכים תחזוקה של מערך לוגיסטי מורכב, הכולל בין השאר הפעלת מוקד, תפעול רכבים מתאימים, כוח אדם איכותי, מכשירי קשר, החזקת נשקים ועוד, וכל זאת תחת כל האישורים והתיאומים הנדרשים. 

סיורים ביטחוניים חשובים ביותר לשם יצירת נוכחות ביטחונית פעילה בשטח, לסיכול ולהרתעת פעולות עוינות. המציאות הביטחונית היא דינאמית ויכולה להשתנות תוך שניות ספורות בכל רגע נתון. מכאן נובעת חשיבותם של סיורי האבטחה במערך האבטחה הכללי, שכן הם מותאמים למצבים דינאמיים ומשתנים, ולכן מעניקים את היכולת לתת מענה מידי באירועי ביטחון חריגים.

הסיורים הביטחוניים יערכו לרוב כשצוותי האבטחה משתמשים ברכבים ביטחוניים, כדי לאפשר להם ניידות מהירה ויכולת תגובה ראשונית ומידית לאירועי ביטחון שונים, כאשר הם נמצאים בקשר מתמיד עם מוקד או חמ"ל, ומעדכנים בזמן אמת. 

כאשר גורמים עוינים מודעים לנוכחותם של סיירים ביטחוניים, היכולת של סיורי האבטחה להפגין נוכחות מתמדת באותן מקומות תרתיע גורמי עוינים שלא ירצו לקחת סיכון למול הופעת הכוח במקום בטווחי זמן קצרים. הדבר בא לידי ביטוי לא מעט במשימות אבטחת ישובים. לסיירים יש את היכולת להפתיע את אותם הגורמים, ולערוך סיורים ללא דפוס מסוים באופן חופשי ובכך להקשות עליהם את הפגיעה ולנטרל אותה. 

סיורי האבטחה מספקים מענה אנושי ומקצועי, המהווים השלמה למוגבלות הטכנולוגית הקיימת, וביחד יוצרים מערך הגנה היקפי יעיל ביותר. כך, לדוגמא, יישוב בתחומי יהודה ושומרון, המוקף גדרות ונעזר במצלמות ובתצפיות, יהיה חייב להיעזר גם בסיורים אנושיים, משום שישנם מקומות חשוכים מידי או נקודות שהמצלמה לא מכסה אותם.

חשוב לוודא כי אנשי הסיור הם בעלי עבר צבאי מתאים שמורשים לשאת נשק, בעלי כושר גופני מצוין ועברו את הקורסים הדרושים מטעם חברת האבטחה. אם אתם מעוניינים לשכור את שירותיה של חברת אבטחה לשם ביצוע סיורים ביטחוניים, יש לבדוק שהיא פועלת כחוק ובעלת כל האישורים הדרושים לפעול כחברת אבטחה. בחברת אגם אבטחה, מקפידים לפעול תחת כל האישורים הדרושים, ומוודאים שעובדינו עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים לשם שמירה על ביטחון לקוחותינו ברמה הגבוהה ביותר. 

צוות אגם אבטחה

בואו נדבר ...