איך לעבור בהצלחה ראיון עבודה?

איך לעבור בהצלחה ראיון עבודה?

חיפוש עבודה הוא לרוב תהליך ארוך, שדורש זמן וסבלנות רבה. התהליך הזה כולל בתוכו שלבים שונים, וכולם חשובים לשם סינון נכון של המועמדים. ניתן להסתכל על התהליך הזה כעל משפך, אשר צורתו רחבה למעלה, ומצטמצמת ככל שהנוזל מתקדם למטה. בדרך כלל, שלב הסינון הסופי יהיה שלב קיום ריאיון עבודה בין דורש העבודה לבין המעסיק.   

בשלב ביצוע הריאיון, יש למעסיק הזדמנות פז לקלוט על המרואיין מידע רב, אשר נשלח אליו באמצעות תנועות גוף, אופן דיבור, אופן לבוש והתשובות לשאלות. ריאיון יכול להיות קצר מאוד, אך המשמעות שלו רבה. בזמן קצר זה, על דורש העבודה להרשים לטובה את המראיין מצד המעסיק, כדי שהוא יבין שמולו נמצא האדם שמתאים ביותר למשרה. 

כדאי להתכונן היטב לריאיון עבודה, שכן זהו שער הכניסה שלכם אל התפקיד שאתם רוצים בו. זכרו שאם זומנתם לריאיון, כנראה שעברתם את כל השלבים האחרים ונמצאתם מתאימים למשרה מבחינה תיאורטית. אחרי שנרגעתם ונשמתם עמוק, כל שנותר לכם הוא לחשוב איך להותיר רושם חיובי בלתי נשכח.

כדי להשאיר רושם חיובי בכל מקום שאליו תגיעו, עליכם תחילה לדאוג להופעה חיצונית טובה ונקייה. חשוב לבוא עם שיער מסודר, פנים נקיות, ציפורניים מסודרות ועם ריח נעים ורענן. כדאי להקפיד להגיע כאשר אתם לבושים בצורה מתאימה למשרה ולחברה שאתם מגיעים אליה. ישנם מדריכים אינטרנטיים רבים שיכולים לסייע לכם להבין איזה קוד לבוש דורש כל תפקיד, ומומלץ להיעזר בהם.

כפי שכבר הזכרנו, המראיינים בוחנים את תנועות הגוף של המרואיין כדי להבין את מה שמתחולל אצלו בפנים. לכן, חשוב לשבת בצורה זקופה אך לא מתוחה, להביט למראיין בעיניים ללא חשש ולהימנע משילוב ידיים או מהקפצת הרגל באופן שמשדר עצבנות. הרשו לעצמכם לחייך ולהאיר פנים כשצריך, וזכרו שאלו מותירים רושם חיובי גדול. 

ישנם אתרים רבים שבהם תוכלו ללמוד על שאלות שנשאלות בראיונות עבודה, וכדאי להיעזר בהן כדי לדעת להתכונן, אך הכי חשוב: היו אתם. אל תענו על שאלות כמו רובוטים ששיננו חומר לימוד, וזכרו את היתרונות שלכם, שהופכים אתכם למועמדים הטובים ביותר למשרה המדוברת. 

צוות אגם אבטחה

בואו נדבר ...